Kampionati Kombetar

Kampionati Kombetar kete vit u konceptua pak me ndryshe.

Me ndihmen e mjeshtrit Kim Yong Ki (President Nderi i FSHT-W) u be e mundur pjesemarrja e ekipit kombetar te demostrimit te Korese i cili do te  ishte pjese e ceremonies se hapjes se aktivitetit. Gjate periudhes qe ata qendruan ne Shqiperi organizuan disa trajnime ne palestar te ndryshme te federates. Ky projekt u prezantua ne MASR dhe  ne KOKSH.

Kampionati Kombetar u zhvillua  ne Tirane ne pallatin e sportit Asllan Rusi ne date 23-24/09/2017. Ne te moren pjese 21 ekipe nga Shkodra, Peshkopia, Lezha, Durresi, Tirana, Elbasani, Fieri dhe Vlora.

SPORTISTET KAMPIONE PER KATEGORINE  SENIOR, JUNIOR, KADET.

Kategoria te rritur
M-54kg
Vendi I-re: Elord Gjana, Ortek
Vendi II-te: Besarb Hykollari, Tirana
Vendi III-te: Endri Zela, Tirana
Vendi III-te: Enejdi Zeqo, Qendra
M-58kg
Vendi I-re: Adien Bajrami, Tirana
Vendi II-te: Ersivio Hidri, Tirana
Vendi III-te: Jurgen Kocibelli, Tirana
Vendi III-te: Amrildo Gashi, Dinamo


M-63kg
Vendi I-re: Juirdo Cani, Tirana
Vendi II-te: Romarjo Noka, Dinamo
Vendi III-te: Klodian Kokonozi, Top Gym Sport
Vendi III-te: Enid Bala, Oaz
M-68kg
Vendi I-re: Qamil Korra, Tirana
Vendi II-te: Danjel Kokonozi, Top Gym Sport
Vendi III-te: Ledjan Cekaj, Dinamo
Vendi III-te: Jurgen Markaj, Oaz
M-74kg
Vendi I-re: Donaldo Dizdari, Top Gym Sport
Vendi II-te: Ilir Tafa, Dinamo
Vendi III-te: Ditmir Vodinaj, Vllaznia
Vendi III-te: Urim Muca, Vllaznia
M-80kg
Vendi I-re: Anxhelo Kocibelli, Tirana
Vendi II-te: Ehad Myftia, Vllaznia
Vendi III-te: Ergest Gjeta, Sun Ray
Vendi III-te: Gramoz Hasa, Vllaznia
M-87kg
Vendi I-re: Dorjan Dokaj, Vllaznia
Vendi II-te: Muhamed Myftija, Vllaznia
Vendi III-te: Jon Mani, Qendra
M+87kg
Vendi I-re: Riald Rrotani, Vllaznia
Vendi II-te: Mirel Dibra, Vllaznia
Vendi III-te: Bledar Hastoci, Studenti
Vendi III-te: Fatjon Aruci, Oaz
F-46kg
Vendi I-re: Bora Qosja, Vllaznia
F-53kg
Vendi I-re: Ina Kerciku, Ortek
F-57kg
Vendi I-re: Nurie Hoda, Studenti
Vendi II-te: Atena Gjoka, Tirana
Vendi III-te: Megi Dervishi, Elbasani
F-62kg
Vendi I-re: Dea Terbuni, Vllaznia
F-73kg
Vendi I-re: Desara Duka, Tirana

 


Kategoria te rinj
M-45kg
Vendi I-re: Sejdi Braho, Vlora
M-48kg
Vendi I-re: Sadik Tusha, Ortek
M-51kg
Vendi I-re: Zini Merdanaj, Tirana
Vendi II-Te: Omar Lila, Gladiator
M-55kg
Vendi I-re: Stivi Muca, Studenti
Vendi II-te: Danjel Muslia, Studenti
Vendi III-te: Arion Goga, Apolonia
M-59kg
Vendi I-re: Valdet Allaraj, Ortek
Vendi II-te: Agustin Biba, Gladiator
Vendi III-te: Krisantho Quka, Top Gym Sport
M-63kg
Vendi I-re: Ronaldo Domi, Studenti
Vendi II-te: Ersi Cekaj, Apolonia
Vendi III-te: Arber Hyseni, Smart
M-68kg
Vendi I-re: Arlind Lushaj, Top Gym Sport
Vendi II-te: Edion Orhan, Dyrrah
Vendi III-te: Basvedik Dedndreaj, Studenti

M-73kg
Vendi I-re: Julian Selenica, Top Gym Sport
Vendi II-te Ardian Lika, Vllaznia
Vendi III-te: Anxhelo Mani, Qendra
M-78kg
Vendi I-re: Enid Qiriaqi, Qendra
Vendi II-te Xhoel Myftaraj, Apolonia
Vendi III-te: Devis Toptani, Qendra
Vendi III-te: Klejd Hereni, Qendra
M+78kg
Vendi I-re: Ergi Artunda, Vllaznia
Vendi II-te Andi Nela, Studenti
F-52kg
Vendi I-re: Anja Malaj, Ortek
Vendi II-te Adela Sula, Ortek
F-55kg
Vendi I-re: Klea Bushi, Apolonia
Vendi II-te Megi Malaj, Ortek


F-59kg
Vendi I-re: Glikeria Quka, Top Gym Sport
Vendi II-te Sheila Qiriaqi, Qendra
F-63kg
Vendi I-re: Sajma Qordia, Tirana
Vendi II-te Irsa Degjoni, Qendra
Kategoria para te rinj
M-33kg
Vendi I-re: Argjend Domazeti, Korabi
Vendi II-te: Mateo Lila, Gladiator
Vendi III-te: Danjel Reci, Vllaznia
Vendi III-te: Florian Pervathi, Beslidhja
M-37kg
Vendi I-re: Kerim Kaja, Alpin
Vendi II-te: Aqilea Gaqos, Oaz
Vendi III-te: Avdyl Muca, Studenti
Vendi III-te: Sidrit Ponari, Tirana
M-41kg
Vendi I-re: Gersi Bardhi, Vllaznia
Vendi II-te: Ozvaldo Zhuzhi, Top Gym Sport
M-45kg
Vendi I-re: Gianluca Zela, Tirana
Vendi II-te: Eniano Kadri, Oaz
Vendi III-te: Klevis Mekolli, Apolonia
Vendi III-te: Tedi Likometi, Ortek
M-49kg
Vendi I-re: Klaus Demirxhiu, Ortek
Vendi II-te: Alsed Bulija, Vllaznia
Vendi III-teSeldi Shkalla, Tirana
Vendi III-te: Fabiol Lusha, Elit Sports Academy
M-53kg
Vendi I-re: Anri Kote, Qendra
Vendi II-te: Drini Qosja, Vllaznia
Vendi III-te: Adrian Perlala, Beslidhja
Vendi III-te: Platin Cibaku, Korabi
M-57kg
Vendi I-re: Denado Mrruku, Gladiator
Vendi II-te: Rais Sallagaj, Vllaznia
Vendi III-te: Fernando Caco, Sun Ray
Vendi III-te: Veron Selimi, Qendra
M-65kg
Vendi I-re: Klejdi Peti, Sun Ray
Vendi II-te: Gredis Shehaj, Tirana
Vendi III-te: Inid Shema, Alpin


M+65kg
Vendi I-re: Leonard Kollcaku, Qendra
Vendi II-te: Deni Rrapi, Studenti
Vendi III-te: Flavio Hasa, Studenti
F-33kg
Vendi I-re: Marsia Ilollari, Ortek
F-47kg
Vendi I-re: Klarisa Merdanaj, Tirana
F-51kg
Vendi I-re: Redinela Rahmani, Studenti
Vendi II-te: Sindi Gjeta, Sun Ray
Vendi III-te: Migena Doci, Dyrrah
F-59kg
Vendi I-re: Raisa Sallagaj, Vllaznia
F+59kg
Vendi I-re: Sibora Nasufi, Qendra

SPORTISTET KAMPIONE PER KATEGORITE FEMIJE A, B, C.

Kategoria femije A
M-27kg
Vendi I-re: Erjon Kananaj, Apolonia
Vendi II-te: Raversaldo Aliaj, Elite Academy
Vendi III-te: Raimon Bekaj, Vllaznia
Vendi III-te: Ergest Gega, Beslidhja
M-29kg
Vendi I-re: Erti Kadillari, Tae Kick
Vendi II-te: Ram Tafaj, Ortek
M-31kg
Vendi I-re: Ernest Merdanaj, Tirana
Vendi II-te: Kristo Marku, Beslidhja
Vendi III-te: Marin Luca, Ortek
Vendi III-te: Florian Xhediku, Korabi


M-33kg
Vendi I-re: Flavio Pergjoka, Gladiator
Vendi II-te: Gjok Markaj, Beslidhja
Vendi III-te: Matias Andel, Top Gym Sport
Vendi III-te: Muhamed Cibaku, Korabi
M-36kg
Vendi I-re: Orgest Koci, Gladiator
Vendi II-te: Gledis Buba, Ortek
Vendi III-te: Ibrahim Hidri, Dinamo
Vendi III-te: Aristid Kraja, Vllaznia
M-40kg
Vendi I-re: Arbes Ciba, Elite Academy
Vendi II-te: Fatjon Mucodema, Ortek
Vendi III-te: Muhamed Behri, Vllaznia
M-44kg
Vendi I-re: Klaert Godime, Alpin
Vendi II-te: Ledjan Musta, Gladiator
Vendi III-te: Rigert Kapllani, Qendra TKD
M+44kg
Vendi I-re: Alban Nasufi, Qendra TKD
Vendi II-te: Vionisi Saliaj, Apolonia
Vendi III-te: Aldert Lala, Gladiator
Vendi III-te: Sotiri Papazoi, Elite Academy
F-31kg
Vendi I-re: Sejvi Marqeshi, Elite Academy
Vendi II-te: Aksa Kaja, Studenti
Vendi III-te: Valesia Tupa, Studenti
Vendi III-te: Wuendi Dine, Ortek
F-40kg
Vendi I-re: Jumna Demiri, Ortek
F-44kg
Vendi I-re: Irsa Osmanagiq, Vllaznia
F+44kg
Vendi I-re: Rigersa Lleshaj, Gladiator
Vendi II-te: Sibora Demirxhiu, Ortek
Vendi III-te: Amelja Lamcaj, Tirana
Vendi III-te: Erilda Rrushi, Top Gym Sport
Kategoria femije B
M-25kg
Vendi I-re: Apollon Celaj, Apolonia
Vendi II-te: Sevio Markaj, OAZ
Vendi III-te: Jurgen Musta, Gladiator
Vendi III-te: Dejvis Zela, Gladiator


M-27kg
Vendi I-re: Asel Allamani, Elite Academy
Vendi II-te: Mario Tafilaj, Top Gym Sport
Vendi III-te: Ledio Sula, Elite Academy
Vendi III-te: Endrit Coka, Vllaznia
M-29kg
Vendi I-re: Noel Hasa, Top Gym Sport
Vendi II-te: Klejvis Kruja, Vllaznia
Vendi III-te: Akil Kacanja, Dyrrah
M-31kg
Vendi I-re: Fabio Xhabrahimi, Dinamo
Vendi II-te: Kidlin Kasaj, Tirana
Vendi III-te: Orestis Gjegja, Ortek
Vendi III-te: Aldri Balashi, Elite Academy
M-33kg
Vendi I-re: Luis Toma, Beslidhja
Vendi II-te: Filipo Dhamaj, Studenti
Vendi III-te: Kejdi Cara, Studenti
M-40kg
Vendi I-re: Ejgi Kasi, Dyrrah
Vendi II-te: Kristi Perlala, Beslidhja
Vendi III-te: Gerald Bllaca, Studenti
Vendi III-te: Danjel Diasha, Studenti
M+40kg
Vendi I-re: Flavio Merdanaj, Tirana
Vendi II-te: Albion Beqiri, Gladiator
Vendi III-te: Arvined Sada, Top Gym Sport
F-21kg
Vendi I-re: Selva Beka, Smart
F-23kg
Vendi I-re: Ersa Kadri, OAZ
F-23kg
Vendi I-re: Griselda Cibaku, Korabi
F-27kg
Vendi I-re: Irsa Meta, Vllaznia
Vendi II-te: Dhanai Papazoi, Elit Academy
Vendi III-te: Marina Islami, Tae Kick
F-29kg
Vendi I-re: Prena Marku, Beslidhja
F-31kg
Vendi I-re: Valeria Doci, Ortek
F-33kg
Vendi I-re: Matisa Qordja, Tirana


Kategoria femije C
M-21kg
Vendi I-re: Daren Sofroni, Studenti
Vendi II-te: Eldi Biti, Apolonia
Vendi III-te: Eneid Kola, Studenti
M-23kg
Vendi I-re: Pelivan Merdanaj, Tirana
Vendi II-te: Raziel Aliaj, Elit Academy
Vendi III-te: Endi Pecini, Tirana
Vendi III-te: Zef Marku, Beslidhja
M-25kg
Vendi I-re: Ronaldo Tafilaj, Top Gym Sport
Vendi II-te: Omar Gucija, Vllaznia
Vendi III-te: Ajden Hysa, Studenti
Vendi III-te: Ergi Gjoni, Tirana
M-29kg
Vendi I-re: Endi Rrapi, Studenti
Vendi II-te: Piter Duka, Tirana
Vendi III-te: Matia Resulaj, Top Gym Sport
Vendi III-te: Dean Nikprelaj, Vllaznia
M-33kg
Vendi I-re: Drini Hysa, Alpin
F-21kg
Vendi I-re: Menida Meta, Vllaznia
Vendi II-te: Ruajda Beka, Smart
Vendi III-te: Evolet Rrapollari, Alpin
Vendi III-te: Unejsa Hidri, Dinamo
F-25kg
Vendi I-re: Enxhi Alikaj, Tirana
Vendi II-te: Aurora Pecini, Tirana
F-27kg
Vendi I-re: Lorigla Hysa, Studenti
Vendi II-te: Ema Hasa, Studenti

Te gjitha shpenzimet e ketij aktiviteti kane qene te parashikuara ne fondin Grand 2017 te FSHT-W.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Leave a Reply

Close Menu